Vážený pane předsedo,
obracíme se na Vás se žádostí, abyste dostál svým slovům o očistě ČSSD v Ústeckém kraji. V rozhovoru pro Lidové noviny ze 14. 12. 2013 jste uvedl: „Ústecký kraj potřebuje radikální personální změny, jinak budeme v komunálních volbách nevolitelní v tomto regionu. Ve všech okresních organizacích musí dostat prostor noví lidé, kteří nejsou spojení s kartelem,
který tam fungoval v minulých letech. Vedení strany iniciovalo v okresech Ústí nad Labem a Chomutov přeregistraci.“
Krajský soud v Ústí nad Labem zneplatnil hlasování ve volbách v Chomutově, neboť se prokázalo neférové ovlivnění voleb ve prospěch ČSSD. V Litvínově policie již obvinila muže z nákupu hlasů pro ČSSD.
Vaši straničtí kolegové ovšem nepřijali odpovědnost za to, že byly odhaleny nekalé praktiky ohrožující základ demokracie, tedy svobodné hlasování ve volbách. Nakupování hlasů sociálně slabých voličů je ovšem jen špičkou ledovce vládnutí ČSSD v Ústeckém kraji a v obou městech. Sám dobře víte, že čerpání eurodotací na rozvoj Ústeckého kraje pod vedením také sociálně demokratických politiků či řadu městských zakázek provázely skandály, policejní vyšetřování a dokonce již pravomocná soudní rozhodnutí.
Pane předsedo, prosíme, abyste v zájmu občanů Ústeckého kraje a také v zájmu zachování skutečných sociálně demokratických hodnot a tradic, rázně zakročil. Prosím nedovolte již, aby v Chomutově, v Litvínově ani nikde jinde, nereprezentovali ČSSD ti, kteří demokratické principy zrazují podlými podvody při volbách a rozsáhlou korupcí při vládnutí.
Děkujeme Vám a přejeme Vám mnoho úspěchů při Vaší snaze o pozitivní změny uvnitř sociální demokracie.S přáním klidného adventu

Ing. Daniel Černý, sdružení PRO! Chomutov
PetrGlobočník, Zelení PRO Litvínov

 

 dopis-cerny-globocnik-705x997